Aktualności

Informacja

Dnia 18 listopada (czwartek) w godz. 17.00 – 19.00 odbędą się konsultacje z nauczycielami.

Przypominamy o obowiązującym nakazie noszenia maseczek!!!

Informacja o dowozach

W dniach 2 i 3 września autobusy rano :

Autobusy rano:

godz.7.00 Trasa: Napoleonowo, Mączniki, Obórka, Pyszczynek.

godz.7.30 Trasa: Pyszczyn, Krzyszczewo, Modliszewo, Modliszewko.

godz.7.00 Trasa: Pyszczynek, Dalki, Mnichowo, Skiereszewo, Piekary, Braciszewo, Obora.

Odwozy: godz. 11.05 : Pyszczyn, Krzyszczewo, Modliszewo, Modliszewko.

godz. 12.05 : Pyszczynek,Dalki, Mnichowo, Skiereszewo, Piekary, Braciszewo, Obora.

Plan zajęć 2 i 3 września

W dniach 2 i 3 września (czwartek i piątek) zajęcia z wychowawcami odbędą się od godz. 8.00 do 11.00

Odwozy: godz. 11.05 i 12.05.

Świetlica czynna po uprzednim zgłoszeniu dziecka.

Informacje dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022

Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września (środa):

godz. 9.00 – Msza Święta w kościele parafialnym z poświęceniem nowego sztandaru szkoły

godz. 9.45 – Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w hali sportowej i przekazanie sztandaru szkoły

  • Spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych: klasa 1 a – sala nr 29, klasa 1 b – sala nr 27, klasa 2 a – sala nr 24, klasa 2b- sala nr 23, klasa 3 a – sala nr 21, klasa 3b – sala nr 22, klasa 4 – sala nr 4, klasa 5 – sala nr 5, klasa 6 – sala nr 1, klasa 7- sala nr 2, klasa 8 a – sala nr 7, klasa 8 b – sala nr 3.

Autobusy rano:

godz.8.00 Trasa: Napoleonowo, Mączniki, Obórka, Pyszczynek.

godz.8.30 Trasa: Pyszczyn, Krzyszczewo, Modliszewo, Modliszewko.

godz.8.20 Trasa: Dalki, Mnichowo, Skiereszewo, Piekary, Braciszewo, Obora.

Odwozy autobusem około godz. 10.30.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się zgodnie z obowiązującymi wytycznymi MEiN, MZ, GIS dotyczącymi trwającej pandemii koronawirusa !

Informacja dla rodziców uczniów klas 1

LISTA UCZNIÓW PRZYJĘTYCH DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ZDZIECHOWIE   W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

Klasa 1 A  wychowawca : Izabela Pankowska

  1. Aniela Stachowiak
  2. Lena Kaczmarczyk
  3. Jan Modrzejewski
  4. Lena Piekarska
  5. Aleksandra Borowiak
  6. Zofia Wojciechowicz
  7. Dawid Kawka
  8. Wiktoria Kawka
  9. Krzysztof Mężyński
  10. Krystian Świercz
  11. Kacper Nowicki
  12. Blanka Rozpłochowska
  13. Alan Mendyk
  14. Hanna Drzażdżyńska
  15. Amelia Gralikowska
  16. Piotr Dykban
  17. Antonina Tondyra
  18. Iga Antczak
  19. Nikola Jastrzębska
  20. Franciszek Błochowiak

Klasa 1B wychowawca:  Anna Cieślewicz

  1. Lena Olejniczak
  2. Jan Nijak
  3. Michał Danelski
  4. Jan Jelonek
  5. Jagoda Kasprzyk
  6. Daniel Sikorski
  7. Aleksandra Tuńska
  8. Oliwia Nowicka
  9. Oliwia Dobrogowska
  10. Julia Dobrogowska 
  11. Aleksandra Bigos
  12. Mateusz Skweres
  13. Karol Konieczny
  14. Zofia Konieczna
  15. Jan Gniewkowski
  16. Iga Kwiatkowska
  17. Leon Kwiatkowski
  18. Jerzy Wilkosz
  19. Tymoteusz Meler
  20. Bartosz Klimowicz
  21. Jakub Paterek

Zakończenie roku szkolnego

Rano autobus według rozkładu.

O godz. 8.00 – Msza Święta w kościele parafialnym.

godz. 9.00 – Uroczyste zakończenie roku szkolnego w hali sportowej i rozdanie świadectw z wyróżnieniem,

  • spotkanie z wychowawcami w klasach.

Odwóz: ok. 10.00 – 10.30.

Plan letnich półkolonii

PLAN PÓŁKOLONI W SP W ZDZIECHOWIE – 05-09.07.2021

PONIEDZIAŁEK 05.07.2021 – MONIKA BERLIK, HALINA KOWALSKA
„Moje wymarzone miasto”

Cele programu zajęć
• wspomaganie rozwoju emocjonalno-społecznego
• budowanie pozytywnego obrazu siebie
• podejmowanie współpracy w grupie – integracja
• rozwijanie umiejętności współpracy w grupie
• prezentowanie wytworów będących efektem pracy grupowej
• rozpoznawanie i wyrażanie uczuć
• czerpanie radości ze wspólnej zabawy bez względu na osiągnięty wynik
• dzielenie się z innymi własnymi doświadczeniami i przeżyciami
• rozbudzanie empatii
• wdrażanie do samodzielnego formułowania myśli, poglądów i rozwiązywania zadań
• doskonalenie percepcji słuchowo – wzrokowo – ruchowej
• doskonalenie koncentracji uwagi
• realizowanie powierzonych zadań dla osiągnięcia wspólnego celu
• dokonywanie analizy i syntezy zdobytych informacji
• wykorzystywanie w praktyce zdobytej wiedzy

Program zajęć :
I. Struktura i funkcja miasta – omówienie tematu.
II. Budujemy wymarzone miasto – warsztaty architektoniczne:
Zastosowanie: „Zarys miasta” z podziałem na cztery dzielnice.

  1. Podział uczniów na cztery grupy. Wyłonienie lidera.
  2. Losowanie – lider losuje urzędowy budynek (np. Kościół, Szkoła, Urząd Miasta, Policja), który zostanie zbudowany i umieszczony w konkretnej dzielnicy danej grupy.
  3. Projektowanie dzielnicy i nadanie nazwy – uczniowie zaprojektują swoją dzielnicę i wymyślą nazwę.
  4. Budowanie dzielnic miasta (urzędowe budynki, domy, sklepy, plac zabaw, siłownia, szpital, basen, kino, park itp.)
  5. Nasze rodziny – uczniowie z modeliny utworzą członków swojej rodziny oraz ulubione zwierzęta- zajęcia rozładowujące stres

III. „Bon dla Domu Dziecka” – mieszkańcy czterech dzielnic wezmą udział w zawodach. Dzielnica, która zdobędzie najwięcej punktów przeznaczy Bon na remont Domu Dziecka.

  1. Podchody w mieście: na wybranych budynkach i ulicach zostaną umieszczone koperty z zadaniami:
    • boisko/basen: zadania ruchowe
    • kino – zagadki filmowe
    • kościół – quiz
    • szkoła – labirynt
    • rynek – karaoke
    • park – zajęcia plastyczne
  2. Zdrowa rywalizacja

• Spacer na zaufanie
• Bez gazety nie idę
• Balon między nami
• Piłka między kolanami
• Kręgle – kulą będzie piłka, a kręglami butelki z wodą.
• Przeciąganie liny

  1. Kalambury Wręczenie Bonu i Remont „ Domu Dziecka ”
  2. Wspólne zdjęcie w wymarzonym mieście – integracja grupy
    Formy zajęć:
    • indywidualna
    • praca w parach
    • praca w grupie
    Metody zajęć:

pokaz, instrukcja słowna, praktyczne działanie przy zastosowaniu metod aktywizujących.

WTOREK 06.07.2021r. SYLWIA GRZYBOWSKA/ JULITA KOSTRZYNSKA
Temat: „ Podróż dookoła świata – poznawanie kontynentów. ‘’

9.00- 9.15- Przywitanie dzieci, zapoznanie się z planem dnia
9.15-9.45 – Zajęcia: „ Przeżywanie emocji i radzenie sobie z nimi”
( zajęcia emocjonalno-społeczne- scenariusz)
9.45-10.00- Przerwa na śniadanie
10.00-11.00- Poznawanie topografii kontynentów świata ( globusy, mapy)

  • Propozycja podróży do Afryki, poznawanie bliżej kontynentu Afryki w towarzystwie podróżnika KAZIKA na podstawie książki „ AFRYKA KAZIKA”
    ( zapoznanie się z fragmentami książki , która towarzyszy w podróżach KAZIKA) – Rozmowa z uczniami na temat książki o podróżach i ich znaczeniu- burza mózgów( scenariusz zajęć)

11.00-11.45 – Zajęcia plastyczne: tworzymy postać KAZIKA i jego rower oraz mapę Afryki – integracja grupy

11.45-12.30 – Zabawa ruchowa – budowanie obozowiska na pustyni( degustacja afrykańskich owoców)
12.30-13.00 – Podsumowanie zajęć przy dźwiękach afrykańskiej muzyki relaksującej oraz wręczenie uczestnikom „ Dyplom Podróżnika”.

ŚRODA 07.07 2021r. MAGDALENA WOŹNIAK/ EWA LATTA-MIELCAREK
Temat: Szaleństwo kolorów.
9:00-9:15
• Przywitanie dzieci, zapoznanie z planem dnia.
9:15- 9:45
• Kolorowy Escape Room- zabawy i ćwiczenia integrujące grupę rozwiązywanie zagadek i logicznych łamigłówek.
9:45- 10:00
• Przerwa na śniadanie.
10:00- 11:00
• W POSZUKIWANIU TĘCZY- wykonywanie barwnych doświadczeń chemicznych, praca z instrukcją,
• DIY- CZYLI ZRÓB TO SAM- tworzenie unikalnych, kolorowych koszulek.
11:00- 11:45
• Zabawy sensoryczne z wykorzystaniem kolorowych cieczy nienewtonowskich, piasku kinetycznego oraz substancji o różnorodnych fakturach, konsystencji, smaku zapachu.
11:45- 12:30
• SPORTOWY ZAWRÓT GŁOWY- czyli gra kolorowych drużyn o puchar Sportowca Półkolonii 2021
12:30- 13:00
• Podsumowanie zajęć.
• Zabawa kolorowymi proszkami w rytmie wesołej muzyki – rozładowanie stresu
• Pożegnanie uczestników zajęć.

CZWARTEK 08.07.2021r. – AGNIESZKA CIESIELSKA-PAWLAK/ MARTA SKRZYDLEWSKA-KORPIK

Temat: Morskie opowieści – podbijamy morza i oceany.
Cel:-zabawy o tematyce morskiej, żeglarskiej
– integracja
– umiejętność współpracy
– współodpowiedzialność za wykonywane zdanie
Plan zajęć:

  1. Budujemy statek!
    Konstruowanie makiety statku pirackiego według instrukcji – praca w grupach (zadanie plastyczne). – integracja grupy
  2. Jestem piratem!
    Stworzenie kostiumu pirackiego oraz akcesoriów.
  3. Zabawa dramowa -opowieść, ilustracja ruchowa- sposoby rozładowania stresu
  4. Morskie opowieści..
    Śpiewanie szantów, granie na instrumentach, tworzenie akompaniamentu.
  5. Kto jest kim – piracka sałatka.
  6. Poszukiwanie skarbów – zabawa integracyjna.

PIĄTEK 09.07.2021r. – WYJAZD DO KINA – DANUTA JANUSZ/IRENA HELMAN

Dni wolne

Przypominamy, że dni 23-24 czerwca (środa i czwartek) są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.

Świetlica szkolna pełni dyżur w godzinach od 8.00 do 14.00.

Dzień Dziecka – 1.06 (WTOREK)

W dniu 1 czerwca zajęcia dla dzieci w godzinach od 8.00 do 12.00.

W programie dnia gry i zabawy oraz grill.

Odwozy o godzinie 12.00 i 13.00