PLANETOBUS Mobilne planetarium z Centrum Nauki Kopernik

Planetobus, czyli mobilne planetarium, podróżujące po Polsce zawitało również w naszej szkole, w dniach 20 i 21 listopada. To duży namiot z dachem w kształcie kopuły o średnicy 5 metrów. W środku mieści się około 30 osób. Na półokrągłym „suficie” nasza społeczność uczniowska miała okazję obejrzeć pokazy astronomiczne, prowadzone na żywo przez edukatorów z Centrum Nauki Kopernik z Warszawy. Uczniowie i uczennice naszej szkoły mogli zobaczyć niebo pełne gwiazd, poznać najciekawsze konstelacje , Układ Słoneczny i inne obiekty astronomiczne. Wizyta Planetobusu trwała dwa dni, a edukatorzy w tym czasie odpowiadali na pytania dotyczące kosmosu i pokazywali uczniom, jak samodzielnie obserwować niebo bez specjalistycznego sprzętu.

Dziękujemy organizatorkom tego wydarzenia:

p. Magdalenie Woźniak

p. Izabeli Pankowskiej